Обезцінити можна будь-що і будь-кого

Навіть великі твори, великих людей можна обезцінити. Сонце, погоду, природу, людей, країну, владу, рідних – усе можна прокритикувати. Насправді – це утопія, жити та підвищувати свою самооцінку за рахунок обезцінення інших.

Пригадую у своїй практиці, декілька ситуацій, котрі мене м’яко кажучи вразили. Якось я проводила чудовий тренінг “Шлях тренера” для одної компанії. Тренінг пройшов прекрасно. Все було добре. Результати були дуже хороші.

Пройшло близько року і тут керівник цієї компанії мені пише. Що так, і так з’явилось багато новачків і ми подумали, що брати вас недоцільно по фінансам, але ви нам скиньте всі матеріали та напрацювання, і наші керівники по вашим матеріалам будуть проводити тренінги для новачків. Насправді мені не шкода, я ділюсь великою кількістю матеріалу, рекомендацій і т.д. безкоштовно. У мене точно не зменшиться…

Але тут є одна інша річ, котру слід розуміти. Коли ми так думаємо, говоримо і тим більше робимо – ми сіємо погане насіння(закони природи ніхто не відміняв). Таким чином ми обезцінюємо працю, зусилля, навчання, ресурси, досвід, досягнення, старання, час цієї людини. І не лише цієї людини, але й її вчителів.

Яким результатом (плодом) воно зростає у бізнесі, через певний час? Тим що обезцінюють, критикують вашу роботу, вашу компанію, вашу особистість. Тим, що підводять працівники, розповсюджують негативні відгуки, не виконують поставлених цілей, крадуть тощо. У системі так є. Там де ми не додали – система забере сама.
І ще, що слід враховувати – плід завжди у 10-20 разів більший, аніж посаджене насіння.

Обезцінюючи інших ми так чи інакше обезцінюємо самих себе в майбутньому, тільки у 20 разів більше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *