З чого починається успішний бізнес та щасливе життя?

Не дарма, цю статтю ми написали у ці світлі та благословенні дні. Почистимо нашу голову, думки, бізнес та загалом життя від всього мотлоху.

Ключове поняття нашого життя чи бізнесу – ментальні моделі. Це наші уявлення/істини/переконання/твердині про те, як влаштовані речі у реальному світі. Наприклад, ми знаємо, що, якщо повернути кран, помічений синім кольором, потече холодна вода, а якщо червоний — гаряча. Коли ми заходимо у темне, але добре знайоме приміщення ми «на автоматі» тягнемось до вмикача світла, навіть не задумуючись про це. Так влаштована наша реальність. Так працює наша голова. Завдяки цьому ми не “перегріваємось” тоннами інформації з відусіль та мільйонами завдань, котрі наш мозок виконує кожноденно. Це хороший механізм збереження (енергії, сил) та захисту, хоча деколи він “грає” поганий жарт із нами та нашим життям.

Коли ми бачимо молоду, доглянуту, красиву жінку за кермом великої розкішної машини у нас в голові зразу з’являється багато пояснень, як так могло статись. Наприклад: “це жінка/коханка депутата”, “в неї багатий батько”, “ще одна фіфа багатого папіка”, “певно отримала спадок” і т.д. І, насправді, мало хто подумає, що вона це могла заробити своєю розумовою працею та чесно.
Бізнес — це також комунікація з людьми. А якість комунікації та знайомств залежить, як не дивно, від першочергових думок про цих чи інших людей з якими ви комунікуєте.

Наприклад, є ментальна пастка: повна людина — значить багато їсть. Насправді може бути все по-іншому:
1) у нас різні бачення “повний” та “худий”. У когось “худий” це 70 кг, а у когось “повний” це вже 56 кг (почитайте форуми і переконаєтесь в цьому). Все в цьому житті відносно чогось і когось.
2) можливо людина переживає певний стрес. Не секрет, що коли людина в стресі вага може триматись довший час нерухомою, у незалежності від кількості їди (поцікавтесь психосоматикою і будете здивовані)
3) можливо людина хвора і гормональні порушення ніхто не відміняв, і це абсолютно не пов’язано із кількістю вживаної їжі.
Таких пунктів-пояснень може бути дуже багато.

По статистиці, 93% інформації про людину/її думки/погляди/переконання і т.д. ми зчитуємо з невербальних характеристик іншої людини, тобто з тону голоса, жестів, погляду, міміки. Це природній механізм захисту, котрий працює у всіх, без виключення, на несвідомому рівні. Відповідно налагодити хороші відносини з людиною, про котру ви погано мислите, не вийде, оскільки вона це відчує. Окрім того негативні думки несуть свою важку, деструктивну енергетику, яка впливатиме не лише на вас.

Те ж саме стосується сфери бізнесу. Частенько уявлення людей про те, як влаштований бізнес, потребують, мяко кажучи, коригування. Неправдиві ментальні моделі, котрі ніколи не принесуть вам успіху в бізнесі це:

 • “гроші-це зло”,
 • “весь твій життєвий час займе бізнес”
 • “треба всюди дати взятку”,
 • “бізнес — це кров та піт”,
 • “тут головне – зв’язки, а не знання”,
 • “для того, щоб почати власний бізнес, необхідно мати багато грошей”,
 • «гроші псують людей»,
 • “бути красивою та розумною одночасно не реально”,
 • “у бізнесі треба постійно брехати”,
 • “щоб мати свій успішний бізнес ти маєш бути акулою, йти по-головах”,
 • “якщо ти віруєш в Бога — то бізнес не для тебе”
 • “ти не будеш мати часу на інші аспекти свого життя”.

Саме такі ментальні моделі, у кращому разі не дають вам та вашому бізнесу розвиватися, а у гіршому так лякають вас, що ви не наважуєтеся піти на цей крок – почати свою справу. Таким чином ми лишаємось на лаві запасних нашого життя.
Від власного бізнесу вас відділяє значно менше, ніж ви думали. По суті, вам треба лише позбавитися від страхів – неготовності взяти на себе відповідальність, боязнь некомпетентності, страх не впоратися з новими завданнями, страх бути не найкращим, страх помилитись і впасти, страх бути осудженим і т.д. По своїй суті страх — це просто ілюзія, котра, швидше всього, може ніколи не статись. З другої сторони те про що ви мислите ви притягаєте до себе. Чому? Тому, що наш мозок має здатність створювати/притягувати події навколо себе. Нашому мозку все одно на те, що він бачить : реальність чи вигадка/мрія.
Експеримент: Згадайте та представте собі соковитий лимон. Представте, як ви його берете та починаєте помаленько різати. По краю дольки лимону ви бачите, як тече велика капля світло-жовтого соку. Ну що? Лимона немає, а реакція є. Так мозок працює з усіма речима і страхами в тому числі. Наше життя — це наші думки. Саме з ідеї та думки починається власний бізнес.
Свою першу справу я відкрила ще у студентські часи. Це були навчальні курси «Східні танці» , де я була тренером. Ще тоді я немала ні бізнес ідеї, ні бізнес стратегії, ні бізнес плану, ні коштів на це все. Я мала мрію, немала страху і просто пробувала та йшла.

Частенько наша проблема криється у нашій голові. Ми забагато хочемо тримати в своїх руках, мати все під своїм контролем, передбачати ризики, падіння та прорахунки. Ми звалюємо на себе тонни інформації, переживань, страхів. Втрачаємо спокій та сон. І справа вже не приносить ні успіху, ні задоволення, ні коштів.

«По вірі вашій — дасться вам!» Це незмінне світове правило, котре діє і в житті, і в бізнесі. Про що думаємо, в що віримо те і отримуємо. Будьте в мирі з собою і женіть по-далі всі страхи. Так і кажіть: «йди від мене страх геть». Плекайте в собі лише корисні, хороші, позитивні думки про себе, Всесвіт, інших людей. Це важка робота над собою, але вона цього вартує. З часом ви помітите, що страхів стане значно менше, а позитиву у думках, словах, діях та вашому житті, житті ближніх стане значно більше. Адже, думка породжує слово, слово породжує намір, намір породжує дію, дія породжує вчинок, вчинок породжує звичку, звичка творить наше життя.

І це стане першим, великим кроком до вашої успішної справи та щасливого життя!!! Любові та миру вам друзі!!!
Чмоки-чмоки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *